wibracje i energia

Dziś pogadamy trochę o rzeczach związanych z wiarą i praktyką życia duchowego a zarazem praktycznego. Ta seria jest przeznaczona dla osób mających otwarty umysł i chcących dowiedzieć się więcej o otaczającej rzeczywistości – nie zawsze widocznej gołym okiem. Postaram się podzielić wiedzą i doświadczeniami które pomagają zachować równowagę i poznać świat w zupełnie nowych płaszczyznach. Będę posiłkował się wiedzą przykazywaną mi ustnie, książkach, dawnych wierzeniach i tradycji.

Image result for disney vintage gif

Tym razem poruszymy temat energii i wibracji, czyli podstawowej świadomości, by móc działać dalej w manipulacji tymi ,,narzędziami”.

Wszystko co nas otacza, jak i my sami – mamy różnego rodzaju wibracje. Jesteśmy częścią, i wytwarzamy -energie. Najogólniejszy podział mówi o energii dobrej i negatywnej. Trzeba być świadomym, że swoimi słowami, zachowaniem czy intencją, wysyłamy w jakimś kierunku energie. Sztuką jest robienie tego świadomie, tak by wykorzystywać tę pozytywną a niwelować złą. Zasada ,,w przyrodzie nic nie ginie” jest faktem w tym temacie.

Złe samopoczucie, problemy zdrowotne i natłok negatywnych sytuacji, które często nas spotykają są przyczyną niskich wibracji.

Denerwowanie się i nastawianie w złowrogi sposób obniża wibracje nie tyle ,,atakowanej” przez nas osobie- co nam samym. Przeklinając pod nosem i złorzecząc atakujemy samych siebie. Psujemy sobie nastrój a zwalamy winę na osoby trzecie. Tak naprawdę nikt nie ma siły i mocy działania by popsuć nam nastrój (obniżyć wibracje). Sami sobie to robimy przejmując się tym co ktoś powiedział, czy myślami w stylu ,,Dlaczego on zrobił to tak?! Ja zrobiłbym to inaczej” ,,przez to co powiedział będę miał zły humor”.

Related image

Warto uwzględnić 5 zachowań, których powinniśmy unikać bo obniżamy sobie przez nie wibracje:

  1. Plotkowanie- chwilowa przyjemność, z powiedzenia kilku słów za czyimiś plecami jest dziwną cechą ludzkiego gatunku. Niewinne ploteczki bardzo obniżają nasze wibracje a dodatkowo powinniśmy mieć świadomość, że jak obgadujemy z kimś innych- oni plotkują o nas.
  2. złorzeczenia- wierzę że to co wysyłamy, zarówno czyny jak i intencje wracają ze zwiększoną siłą.
  3. obwinianie- atakowanie myślami samego siebie jest najniebezpieczniejszą formą autodestrukcji. Należy jednak rozróżniać odpowiedzialność za swoje czyny a bezsensowne myśli.
  4. przejmowanie się zdaniem innych- Nie przejmuj się krytyką. Ludzie często atakują osoby mające ambicje bo po prostu im zazdroszczą!
  5. stres- często gości w życiu jednak należy go niwelować.

 

Dzięki wysokim wibracją jesteśmy bardziej pewni siebie, mniej się stresujemy, mamy świetne samopoczucie i poczucie spełnienia

Dla równowagi 5 przykładów na to jak podnieść swoje wibracje:

  1. medytacja- 5 minut dziennie sprawia, że wyłączamy się od negatywnych myśli i dystansujemy do spraw materialnych
  2. spacery po lesie- kontakt z naturą jest konieczny do świadomości bycia tu i teraz
  3. czytanie książek- pozwala wkroczyć w inny świat i oderwać się z rzeczywistości
  4. słuchanie muzyki o częstotliwości 432Hz 528Hz oraz ulubionych piosenek
  5. Spotkania z przyjaciółmi w przyjaznej atmosferze

 

Mam nadzieję, że dzięki powyższym radą zaczniesz częściej zdawać sobie sprawę, jak duży wpływ wywierasz na otoczenie i samego siebie. Każdym słowem, zachowaniem i intencją. A powyższe rady zastosowane w praktyce, jeszcze bardziej przybliżą ci temat. Do usłyszenia w kolejnym wpisie!

 

Image result for witchvintage gif

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s